פרויקטי תכן מוצר חדש לשנת 2018

  • מרצה: דר’ חגי במברגר

 לתמונות מתערוכת פרוייקטי תכן לחץ כאן.

מרים קרפינות ומעמד למערבל

הפרויקט בא לספק מענה לשני צרכים מעולם הגלידות שאין להם כיום מענה מספק.

הצורך הראשון הוא מרים קרפינות. קרפינה היא דלי מסורתי העשוי נירוסטה ששפתו מכופפת כלפי פנים ונועד להכיל בתוכו גלידה ולשמר אותה במצב מוצק. הקרפינה מותאמת להכנסה למקררים תעשייתיים. הפרויקט בא לספק פתרון יעיל להכנסה והוצאה של הקרפינות מהמקרר.

הצורך השני אליו הפרויקט בא לספק מענה הוא מעמד למערבל תעשייתי. מערבל תעשייתי הוא מערבל מוט שמשתלב בתהליך הכנת הגלידה ומסייע בהכנת בלילת הגלידה המכילה מרכיבים שונים והפיכת הבלילה להומוגנית.המערבל מוחזק ידנית ולכן דרגות החופש שלו מוכתבות על־ידי המפעיל. הפרויקט באלסייע למפעיל המערבל בפעולתו ע"י הורדת המאמץ הפיזי מהמפעיל וקיבועו בכל תנוחה אפשרית במרחב.

מרים קרפינות ומעמד למערבל

לפוסטר מרים קרפינות ומעמד למערבל לחץ כאן

נפה לתערובת קרמית

חברת גמל שריד הינה חברה מובילה בשוק הישראלי לייצור דיסקים לחיתוך ואופני השחזה. לחברה מפעל המתעסק ב 3 מוצרים שונים: מוצרים קרמיים, לטש ו FLEX. תהליך הייצור של המוצרים הקרמיים מתחלק למספר שלבים: הכנת תערובת גרעיני שחיקה קרמיים עם מלכוד וחומרים נוספים, ערבול לתערובת אחידה, כבישה, ייבוש, שריפה בתנור ועיבודים סופיים.

אנו נתמקד בשלב של ערבול תערובת גרעיני השחיקה לתערובת אחידה, זאת משום  שבשלב הערבול ישנה נטייה לתערובת להתגבש לגושים הפוגעים ביצירת המוצר. המטרה שלנו לאחר תהליך הערבול היא להגיע לתערובת אחידה ללא גושים.

נפה לתערובת קרמית

לפוסטר נפה לתערובת קרמית לחץ כאן

הליכון ממנוע

המוצר שלנו הוא ההליכון ממונע שלא רק תומך במשתמש ועוזר לו לנוע אלא גם מסייע בסחיבת מוצרים, מהווה מקום ישיבה למנוחה בזמן ההליכה, יודע להתמודד עם שיפועים גבוהים כגון רמפה לנכים, מבצע פניות חדות כך שניתן להסתובב איתו בקלות בסופר, שקט מאוד, קל משקל וניתן לקיפול ושינוע ברכב.

הליכון ממנוע

לפוסטר הליכון ממונע לחץ כאן

זיהוי טבליה בסאשט

מטרת הפרוייקט פיתוח וייצור גלאי המתריע על אריזות ריקות בקו האריזה של התרופה.
האבקה והטבליות נארזות באריזות אישיות, סאשטים, כך שבכל סאשט ישנה טבליה אחת או מנה אחת של אבקה.
תהליך האריזה של הטבליות והאבקות נעשה במכונה אחת עם סאשטים בממדים שונים.
על מנת לשמור את קו האריזה פעיל במהלך הבדיקות והניסויים, תתוכנן מערכת אשר תדמה את פעולתו.
לא רק שבר, לעיתים החיישן נתקל ונוצר מצב של אריזות ללא טבליה או אבקה בתוכן.

זיהוי טבליה בסאשט

לפוסטר זיהוי טבליה בסאשט לחץ כאן

ריסון אקטיבי של רעד חולי פרקינסון

עד היום מחלת פרקינסון היא תופעה חסרת תרופה, סובלים ממנה 0.1-0.2% מהאוכלוסייה.
נכון להיום, המכשור הקיים להקלת הרעידות הינו כבד ולא נעים למשתמש.
מכיוון שהמוצר מיועד לשימוש לאורך כל שעות היום, יש צורך בפיתוח מכשיר נייד ידידותי למשתמש
פיזית ונפשית, וייתן מענה מרבי לתופעת הרעידות.

ריסון אקטיבי של רעד חולי פרקינסון

לפוסטר ריסון אקטיבי של רעד חולי פרקינסון לחץ כאן

מלכודת מגנטית המונעת סתימות

רקע:
במהלך תהליך הייצור של שקיות מרק "נמס בכוס" קיים חשש של חדירת גופים זרים מתכתיים לתערובת המרק. על מנת למנוע מצב זה מלכודות מגנטיות מותקנות בפס הייצור כחלק מצינור ההזנה המוביל למכונת האריזה.עם השנים תוכננו מספר מלכודות אשר לא פותרות את הבעיה באופן מספק.

הבעיות הקיימות הן:
מלכודות שבהן המגנטים נמצאים על דפנות הצינור והן מתקשות בהוצאת חלקיקים ממרכז הזרימה.
מלכודות שבהן המגנטים חודרים לתוך מרכז הצינור אך יוצרות סתימות והפרעות לזרימה תקינה.

מטרה:
מטרת הפרויקט הייתה לתכן ולייצר מלכודת מגנטית שלא תיצור סתימות או הפרעות בפס, ובמקביל תלכוד את כלל חלקיקי המתכת העלולים לסכן את הצרכן.

מלכודת מגנטית המונעת סתימות

לפוסטר מלכודת מגנטית המונעת סתימות לחץ כאן

מד מומנט מסמן ברגים

מטרת הפרוייקט היא ייצור אב טיפוס אשר מסמן בצורה בולטת את הידוק הבורג ללא תלות במפעיל.
רוב תהליכי ההרכבה הנעשים ברפאל בפרט ובתעשייה ככלל מבוצעים ידנית על ידי טכנאים ומטבע הדברים עלולות להתרחש טעיות אנוש בהברגת הברגים.
בעיות בחיבור ברגים הן מהנפוצות ביותר ולרמת ההידוק שלהם יש חשיבות בהיבטי חוזק והתעיפות. לעיתים הבורג לא מהודק במידה הנכונה או אף אינו מהודק כלל.
המענה הקיים היום בשוק הינו מוגבל מאוד בביצועים, מסורבל ומסתמך גם הוא על הטכנאי.

מד מומנט מסמן ברגיםלפוסטר מד מומנט מסמן ברגים לחץ כאן

מערכת לניטור תנועת עפעפיים

מטרת הפרויקט היא לפתח מערכת אשר הינה ארגונומית ונוחה ללבישה ושימוש ע"י הנבדק, ובנוסף מערכת בדיקה אשר תדמה נבדק בבית החולים.

באמצעות תנועת העפעפיים ניתן לאבחן סוגים שונים של מחלות נוירולוגיות כגון אוטיזם, ניוון שרירים, פרקינסון וכו'. לפני מספר שנים בהובלת ד"ר לוי שכטר מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון פותחה מערכת אלקטרונית אשר בעזרת חיישני מגנט ומגנט זעיר מסוגלת למדוד את תנועת העפעף. במערכת זו נעשים ניסויים קליניים בבית חולים "העמק" בעפולה. אנו פיתחנו מערכת מכנית לזיווד המערכת האלקטרונית אשר מתלבשת על הנבדק בצורה נוחה לצורך סיוע למחקרים אלו. בנוסף לכך במסגרת הפרויקט פותח מתקן ייעודי לביצוע ניסויים ולבדיקת המערכת.

מערכת לניטור תנועת עפעפיים

לפוסטר מערכת לניטור תנועת עפעפיים לחץ כאן

נוקר אינרציאלי לסוללה תרמית

מטרת הפרויקט היא לייצר מנגנון אשר מופעל על ידי תנאי הירי הקיימים בעת שיגור פגז (תאוצה וסחרור) ומפעיל את הסוללה תרמית ברמת אמינות גבוהה.

במסגרת מאמצים לשיפור הדיוק של תחמושת ארטילרית ניתן להסב את הפגזים הקיימים לפגזים "חכמים" ע"י הוספת מנגנוני בקרה ותיקון מסלול אקטיביים (כנפונים\דחף על ידי גז). על מנת לספק אנרגיה למערכות אלו נדרש מקור אנרגיה פנימי בפגז. הפתרון הנפוץ כיום הוא סוללה תרמית, סוללה המבוססת על מרכיבים הנשארים אינרטיים עד רגע ההפעלה, ועל כן מתאימה לאחסון ארוך טווח.

המוצר אותו אנו מפתחים נועד לתת מענה להפעלת הסוללה התרמית המספקת אנרגיה למנגנוני הבקרה ותיקון המסלול בעת הירי.
כיום הפעלת הסוללות התרמיות מתבצעת על ידי מנגנון המבוסס על תאוצה, הסתמכות על תנאי הפעלה זה גורם למנגנון הקיים להיות בעל אמינות נמוכה.

האתגרים העיקריים הינם מזעור המנגנון כך שיכנס כחלק פנימי בסוללה תרמית קיימת והפעלת המנגנון על ידי תנאי הירי (תאוצה וסחרור) ולא על ידי מקור אנרגיה חיצוני.

נוקר אינרציאלי לסוללה תרמיתלפוסטר נוקר אינרציאלי לסוללה תרמית לחץ כאן

 

Technion Formula SAE Racing

The Formula SAE challenges university students to design and manufacture and race a marketable racing car. The Technion Team consists of several subgroups who, together, designed and built this vehicle.

Each student team designs, builds and tests a prototype based on a series of rules, whose purpose is both ensuring on-track safety (the cars are driven by the students themselves) and promoting clever problem solving.

 

Click here to go to Structural & Mechanical Team poster

Click here to go to Powertrain and Drivetrain Team poster

Click here to go to Performance and General Overview Team poster